Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Адаптації до гіпоксії у хворих невротичними розладами

Адаптації до гіпоксії у хворих невротичними розладами

Невротичні, пов’язані зі стресом, і соматоформні розлади є найбільш поширеною формою психічної патології (до 90%). Сучасний патоморфоз невротичних розладів проявляється у вигляді переважання соматизованих форм з високим рівнем скарг вегетативного характеру.

Важливість вивчення вегетативного статусу хворих і корекції його при лікуванні відзначається багатьма авторами. Відомо, що поява соматичних симптомів при тривожних і депресивних розладах найчастіше є ознакою гіперсимпатикотонії. Тривале, хронічне підтримка високого рівня стресу призводить до порушення регуляції судинного тонусу, посилює вегетативну симптоматику, розширює психопатологическую картину.

Для лікування невротичних розладів використовуються різноманітні методи в рамках комплексного підходу. Традиційно широко застосовуються психотропні засоби, як відомо, викликають безліч побічних ефектів: фізичний і психічний звикання, порушення соціального функціонування, соматичні ускладнення. Методи психотерапії оцінюються як ефективні, але вимагають складної підготовки фахівців, а також високого інтелекту та наявності мотивації у пацієнтів. В результаті формується велика група пацієнтів, стійких як до медикаментозної, так і психотерапевтичної допомоги. Використовуються і немедикаментозні методи: гомеопатія, бальнеотерапія, фармакопунктура, голкорефлексотерапія та ін.

В останні десятиліття ефективно застосовуються патогенетичні методи терапії, зокрема, підвищення неспецифічної резистентності організму за рахунок адаптації до гіпоксії. При цьому формується функціональний, комплексний структурний слід, в рамках якого збільшується вміст серотоніну і дофаміну, синтетична активність в корі головного мозку і вегетативних центрах, що призводить до підвищення стійкості мозку до стресових впливів. З методів, заснованих на адаптації до гіпоксії, як найбільш ефективний і безпечний зарекомендував себе метод переривчастою нормобарична гіпоксичної терапії (ПНГТ). Він успішно застосовується в лікуванні різної патології. За результатами лікування хворих з вегетативно-судинними порушеннями у 72% обстежених серед ваготоніков і у 28% — серед сімпатікотоніков спостерігався зрушення у бік ейтонія після проведеного курсу ПНГТ. Більш виражений ефект від лікування спостерігався у пацієнтів з сімпатікотоніческім типом вегетативної нервової системи. За літературними даними, пацієнти добре переносять ПНГТ (з 1-3% -ної непереносимістю), проте особливості адаптації до гіпоксії у пацієнтів з невротичними розладами при ПНГТ залежно від стану вегетативної нервової системи в літературі не виявлено.

Хворі невротичними розладами в цілому добре переносили нормобарической гипоксическую терапію. При гіпоксичної пробі відзначалася в більшості випадків незначна нестача повітря, більш виражена у пацієнтів з симпатичними типами тонусу і реактивності вегетативної нервової системи. Поєднання нестачі повітря з седацией або просто незначна нестача повітря в процесі лікування розцінювалися як умовно бажані і переносилися легко. Суб’єктивно результат лікування розцінювався як позитивний усіма пацієнтами.

Пацієнти з соматоформні розлади вегетативної нервової системи легше переносили гипоксическую навантаження та адаптацію до гіпоксії, в той же час суб’єктивно менш значуще оцінювали результат лікування.

Пацієнти з тривожними розладами реагували на гіпоксію з більш вираженим сенсорним дискомфортом, з гіперактивацією дихання і відчуттям нестачі повітря, але успішніше адаптувалися і оцінювали результат лікування як більш значимий і седатіруется. Симпатичні типи тонусу і реактивності вегетативної нервової системи корелювали з труднощами в адаптації до гіпоксії і значущими поліпшеннями стану після лікування. Дані можуть свідчити про більш виражених порушеннях фізіологічних функцій та їх регуляції у пацієнтів з тривожними розладами і симпатичним типом вегетативного реагування.

У процесі лікування відбувається зниження симпатичних впливів і збільшення частки пацієнтів з нормальним типом вегетативного реагування.


Читайте також

Будова хребта

Хребетний стовбур, будучи вертикальним, не являється, проте, прямим, утворюючи вигини в сагітальній (від латів. sagitta — «стріла») площині — використовуваній

Протрузії

Якщо у вас при обстеженні виявлена протрузія диска, то шанси на активне життя без болів ще залишаються. Прийом медикаментів в

Лікування пухлини спинного мозку

Нейрохірургічне повне оперативне видалення пухлини. Комбіноване лікування. Променева терапія (опромінення пухлини) Підтримуюча хіміотерапія Пухлини спинного мозку Співвідношення пухлин спинного мозку