Аналіз крові на групу крові

by Nevrologiya | 22.04.2015 14:16

У клінічній практиці проведення аналізу на встановлення групи крові є обов’язковою процедурою, яка потрібна для підготовки до хірургічного лікування, пологів і переливання компонентів крові. Групова приналежність дозволяє точно встановити міру сумісності донорської крові з організмом пацієнта.

Ту або іншу групу крові визначають специфічні білки — антигени, які локалізуються на еритроцитах. У плазмі до таких компонент є антитіла і, якщо однойменні антигени і антитіла зустрічаються, вони починають між собою взаємодіяти. При цьому спостерігається склеювання еритроцитів у своєрідні стовпчики, внаслідок чого їм вже складно виконувати основні свої функції, наприклад, транспортування кисню. У людському організмі антигени і антитіла не повинні зустрічатися, саме тому треба визначати групу крові, щоб не допустити склеювання еритроцитів.

На групу крові не чинить ніякого впливу ні стать людини, ні його расова приналежність, ні вік. Слід зазначити, що комплекс антигенів і антитіл формується в результаті спадкового чинника, проте це не означає, що дитина обов’язково повинна успадкувати батьківську або материнську групу. Як правило, генетично передаються тільки білки, а їх комбінація вже може відрізнятися від батьківської.

Розрізняють декілька груп крові :

Дослідження крові на визначення її групи можна проводити в будь-який час, бажано через декілька годин після надходження в організм їжі. Забір досліджуваного матеріалу здійснюється з вени.

Source URL: http://nevrologiya.info/analiz-krovi-na-grupu-krovi/