Чинники, що викликають захворювання хребта

Чинники, що викликають захворювання хребта

Існує дуже багато причин, здатних привести до розвитку захворювань хребта. Ми поговоримо лише про ті чинники, запобігти згубному впливу яких в наших силах.

Ожиріння (надлишкова вага) підвищує механічне навантаження на хребет. Тому прагніть дотримувати помірність в їжі і тримати свою вагу під контролем.
Куріння порушує обмін речовин і відновні процеси в організмі. Спершу спробуйте хоч би скоротити кількість викурених щодня сигарет.

Неправильна постава призводить до посилення патологічних викривлень хребта. Так, наприклад, при прогресі сколіозу людина сутулиться і горбить тому, що йому так зручніше. У здорової людини довге знаходження в подібній протиприродній позі рефлекторно викликає непереборне бажання змінити положення в просторі. Тому пам’ятаєте: чим уважніше ми стежимо за дотриманням правильної постави, тим менше шансів залишаємо сколіозу!

Сидячий спосіб життя підвищує статичне навантаження на хребет, зменшує тонус м’язів, що підтримують правильну форму хребта, і сприяє закріпленню не правильної постави. Гіподинамія веде до зниження м’язової маси, м’язового тонусу і послабленню природного м’язового корсета, який утримує нас від сутулості і подальшого викривлення хребта. Почніть з малого: пройдіть одну зупинку пішки, вимийте пів без швабри, зробіть десяток присідань. Навіть за допомогою таких простих дій можна запобігти деградації опорно-рухової системи і уникнути виникнення патології хребта.

Надмірна фізична активність підвищує навантаження на хребет. Пам’ятайте, що усе добре в міру, а тому старайтеся як в спорті, так і в побуті ніколи не доходити до фанатичної несамовитості. Робіть регулярні перерви, а головне, відчувши втому, не зникаючу після відпочинку, негайно закінчите усі заходи на сьогодні. Розраховуйте навантаження, щоб ненароком не надірватися!

Нервове перенапруження і стреси. Недаремно говориться, що усі хвороби — від нервів! Намагайтесь сприймати усі прикрості і удари долі спокійно, використовуйте природні транквілізатори на зразок валеріани і відводите на сон достатню кількість часу.
Щоб уникнути загострень хронічних захворювань хребта прагніть не переносити простуду на ногах. Адже навіть при субфебрильній температурі (від 37 до 37,9 °С) температурі наш організм знаходиться в стані інтоксикації і регуляція м’язового тонусу порушується.


Читайте також

Туберкульоз хребта (туберкульозний спондиліт)

Туберкульозний спондиліт спостерігається головним чином в дитячому віці і є найпоширенішою формою позалегеневого туберкульозу. Причина захворювання — туберкульозні палички, які

Фітотерапія проти інсульту

Візьміть по 1 ст. л. квіток ромашки, бузини чорної, листя м’яти і залити 3 склянками окропу. Наполягати протягом 2 ч,

Старіння кістково-м’язової системи

Болі в різних частинах скелета супроводять вік. Вони супроводжуються зниженням рухової активності. Знання особливостей старіння кістково-м’язової системи дозволяє попереджати усі