Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Головні болі

Головні болі

Якщо Вас турбує сильний головний біль, Ви постійно приймаєте знеболюючі засоби — це не привід впадати в депресію. Існує можливість отримання незалежності від медикаментозних препаратів і головного болю. Займаючись кінезітерапією.Ви навчитеся жити без болю, страху і очікування чогось поганого.

Чому виникають головні болі?

Причини цього симптому різноманітні. Розрізняють:

 • первинний головний біль, пов’язаний з нервовою системою,
 • вторинну, симптоматичну, яка супроводжує інші захворювання.

При первинному захворюванні в процес, як правило, залучені нервові корінці, і такий біль є рефлекторним. Симптоматичний головний біль не можна усувати анальгетиками, оскільки вона є проявом існуючої проблеми : інтоксикації на тлі запальних захворювань, судинних проблем, травм і так далі. Головний біль завжди ознака того, що в організмі щось працює не так, як треба. Тому, необхідно розбиратися в причинах головного болю, а не просто використовувати медикаменти для зняття нападу.

Як проявляється головний біль?

У кожної людини головний біль проявляється по-різному, навіть якщо причина її розвитку одна і та ж. Це пов’язано з індивідуальними особливостями кожного організму. Але є декілька загальних характеристик, які допоможуть припустити причину розвитку цього стану, але не завжди є специфічними.

Головний біль на тлі судинних проблем, як правило, локалізується в потиличній області, тупа, така, що давить, іноді пульсуюча, супроводжується підвиенням або зниженням артеріального тиску, іноді — болями в серці.

При інтоксикації, як правило, болить уся голова, біль тупий, не залежить від положення тіла, супроводжується нудотою, підвищенням температури, загальною слабкістю.

Первинні головні болі включають:

 • болі за типом мігрені — болить одна половина голови, частіше лобна або в скронева частина, супроводжується світлобоязню, підвищеною звукопровідністю.
 • пучковий біль — дуже інтенсивний неврологічний односторонній головний біль, супроводжується почервонінням очей, сльозотечею, нежитю ;
 • вертеброгенний головний біль — пов’язаний з проблемами в хребті. Супроводжується скутістю в шиї, болями в спині, онімінням рук, ніг, іноді при цьому фіксується різний рівень артеріального тиску на обох руках.

Лікування головного болю

Головні болі, що часто повторюються, завжди є приводом пройти обстеження. Метод лікування цієї проблеми залежить від причини, яка лежить в основі симптому, що проявляється. Первинний біль легко усувається анальгетиками, тривалий прийом яких, у свою чергу, також може викликати ряд ускладнень. Вторинний головний біль може пройти самостійно на тлі лікування основного захворювання. Первинний головний біль часто являється вертеброгенною, тобто, пов’язана з різними порушеннями хребта : остеохондрозом, міжхребетними грижами, порушеннями постави, м’язовим спазмом. І щоб не приймати від головного болю пігулки постійно, можна скористатися альтернативним ефективним методом лікування, який дозволить назавжди позбавитися від цієї проблеми. Індивідуальна лікувально-відновна програма, розроблена лікарямикінезітерапевтами, поверне Вам здоров’я і дозволить забути про пігулки назавжди.


Ключові слова статті:
Головні болі

Читайте також

Еквінусна деформація стопи при дитячому церебральному паралічі (ДЦП)

Эквинусная деформація стопи — деформація, що часто зустрічається, при спастичних паралічах у великому відсотку випадків супроводжується варусом переднього або заднього

Лікування затухаючого загострення хвороб спини

На стадії поступово затухаючого загострення і нестійкої ремісії (тобто коли купірування запального процесу і больового синдрому ще недостатньо стабільно) слід

Кінезітерапія при грижах міжхребцевих дисків

Усі лікарі у своїй роботі стикаються з цією патологією — грижею міжхребетного диска. Дуже поширений стан. Ця тема настільки «побита»,