Грижа диска хребта

Грижа диска хребта

Грижа міжхребетного диска — це випинання внутрішньої частини міжхребцевого диска через розрив його зовнішній оболонці. Здавлюються корінці спинномозкових нервів, страждають самі хребці і спинний мозок.

Причини виникнення: порушення обміну речовин, несприятлива спадковість, порушення постави, часто після інфекційних захворювань. Миттєво з’являється при остеохондрозі, травмі, у тому числі і родовий, не правильнійпоставі, сидячому способі життя, при вікових змінах організму, відсутності м’язового корсета.

Симптоми:

  • гострий початок захворювання часто пов’язаний з інтенсивним фізичним навантаженням або різким рухом
  • інтенсивний больовий синдром, що супроводжується в гострій стадії обмеженням рухливості
  • надалі біль зміщується в зону іннервації уражених корінцем
  • поява або посилення болю при певних рухах, найчастіше при напруженості, нахилах, кашлі, чханні
  • неврологічні симптоми, такі як зниження чутливості, рефлексів або парези, в гострій стадії можуть бути відсутніми.

Діагностика: комп’ютерна томографія (КТ) хребта, МРТ хребта.

Якщо болить спина, йдіть до лікаря неврологові, поки можете ходити самостійно. Ефективне лікування міжхребетних гриж методами прикладної кінезіології і кінезітерапії дозволяє уникнути операції без медикаментів.


Ключові слова статті:
Грижа

Читайте також

Вертеброгенні захворювання нервової системи

Вертеброгенные захворювання нервової системи є однією з основних причин тимчасової непрацездатності серед активного населення України. Неврологічними проявами поперекового остеохондрозу (НППО)

Лікування міжхребцевих гриж

Встановлений діагноз міжхребцева грижа, як правило, автоматично означає тривалий прийом лікарських препаратів і вирішення питання про оперативне втручання. Але не

Хронічний герпетичний менінгоенцефаліт

Патологія людини, викликана вірусом простого герпесу (ВПГ), довгий час залишалася в «тіні» передусім тому, що переважаюча більшість населення світу старше