Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Грижа Шморля — підтримувальна терапія

Грижа Шморля — підтримувальна терапія

Дізнатися про те, що у тебе грижа Шморля неприємно в будь-якому віці. Адже це автоматично означає обмеження активності. Щоб уникнути тривалого прийому дорогих медикаментів, досить навчити своє тіло «правильно» рухатися, використовуючи кінезітерапевтичну дію. Лікувально-відновний курс по унікальному методу лікування опорно-рухового апарату дозволяє повернутися до активного способу життя, не побоюючись ускладнень грижі Шморля. У Центру кінезітерапії лікування хребта Ви зможете лікуватися природним чином — за допомогою руху! Поверніться до здорового активного життя без обмежень своєї повсякденної активності.

Життя з грижею Шморля

Це захворювання не має чітких вікових критеріїв. Грижі Шморля формуються і у дітей, і в старшому віці.

У основі цього стану лежать декілька моментів:

 • порушення щільності хряща міжхребетного диска
 • порушення мінерального обміну.

Це, найчастіше, відбувається в період активного зростання або інтенсивних фізичних навантажень, коли зростає потреба в мінеральних речовинах.

В результаті цього щільний хрящовий вузлик «давить» на тіло хребця і призводить до деформації останнього, що чітко фіксується на рентгенологічних знімках.

З часом це може привести до безповоротних змін:

 • знижується висота хребців;
 • знижується еластичність міжхребетних зв’язок;
 • погіршуються амортизаційні властивості усього хребта;
 • в місці деструкції розростається фіброзна тканина, яка порушує рухливість в міжхребетних суглобах, призводячи до артрозу;
 • грижа Шморля сприяє формуванню істинної міжхребетної грижі. А це, у свою чергу, викликає і больові відчуття, і порушення функції руху.

Лікування хрящових вузликів

Завдання кінезітерапії — навчити людину жити з цим захворюванням, не допустити розвиток безповоротних ускладнень, максимально відновити порушені функції і не допустити їх подальший прогрес. Щоб припинити патологічний процес, слід приділяти особливу увагу тому, як людина рухається, і які групи м’язів при цьому використовує.

Цими питаннями займаються лікарі кінезітерапевти. Лікування гриж Шморля за допомогою цієї методики, включає декілька компонентів.

 • Вправи, призначені для поліпшення рухливості суглобів, еластичності м’язів, зв’язок і сухожиль гальмують деструктивні зміни, які виникають в хребцях.
 • Заняття на багатофункціональних тренажерах з функціями декомпресії і антигравітації поліпшать амортизацію хребта і знімуть компресію на хребці.
 • Якщо патологічний процес протікає давно, і виникли безповоротні зміни, то ефективними будуть реабілітаційні вправи, які знімуть больовий синдром, і дозволять значно збільшити об’єм рухів в ураженій частині хребта.

Величезне значення має те, в якій частині хребта розташована грижа Шморля. Це враховується при розробці індивідуального курсу і комплексу вправ. У Центрах кінезітерапії лікування хребта і опорно-рухового апарату пропонується метод кінезітерапії, що дозволяє лікувати грижі Шморля і їх ускладнення під спостереженням фахівця. Цей вид терапії дозволить максимально ефективно відновити виниклі порушення, і закріпити результат без застосування ліків і хірургічних втручань.


Ключові слова статті:
Грижа

Читайте також

Гімнастика при головних болях

Мімічна гімнастика при головних болях Вона відмінно знімає напругу лицьових м’язів, яка може викликати головний біль. Виконувати її потрібно перед

Атеросклероз великих судин

Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є однією з чотирьох найпоширеніших

Компресійно-ішемічні ураження окремих нервів

Існує ланцюжок корінці-сплетення-нерви. Про симптоми ураження корінців було вже розказано. Цей розділ присвячений симптомам захворювань, які виникають при ураженні сплетень