Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Грижа Шморля

Грижа Шморля

Хрящові пластинки виразно представлені у людей усіх вікових груп. Поступово їх розміри і товщина зменшуються. Міжхребетні диски досягають оптимального розвитку від 22 до 30 років, після чого, до 40-45 років, настає період відносної стабілізації. Деструктивні зміни, пов’язані із старінням, спостерігаються після 50 років.
Часто в гіалінових пластинках тіл хребців виявляються отвори або стоншування, через які з часом в тіло хребця вдавлюється частина пульпозного ядра. Це захворювання називається грижею Шморля (по імені німецького професора ХрістіанаШморля, що уперше описав цю патологію в 1927 р.). Найчастіше ці грижі з’являються в ранньому віці як наслідок швидкого зростання дитячого організму. Проте виявити їх можливо лише випадково: вони абсолютно безбольових оскільки ні кісткова тканина тіла хребця (больові остеорецептори сконцентровані в ділянках прикріплення м’язів і в окісті), ні замикальна пластинка, ні пульпозное ядро не мають больових рецепторів.
Міжхребцевий диск здорової людини містить кровоносні судини і нерви лише в зовнішніх пластинках фіброзного кільця. Замикальна пластинка, як і будь-який гіаліновий хрящ, не має судин і нервів.
Невеликого розміру одиничні грижі Шморля нешкідливі. Небезпеку представляють множинні і великі грижі, які немов би роз’їдають тіло хребця, роблячи його малостійким до навантажень (особливо якщо вони, проникаючи згори і знизу в одне тіло, практично з’єднуються). На щастя, подібне зустрічається дуже рідко.
Найбільша розтяжність дисків властива дітям від 7 до 12 років, найменша межа міцності дисків спостерігається у плодів 8-9 місяців і літніх людей старше 70 років. Максимальна міцність дисків досягається до 22-30 років, коли вони в змозі витримати навантаження до 250 кг при стискуванні і до 270 кг при розтягуванні.


Ключові слова статті:
Грижа

Читайте також

КТ при дистрофічних змінах міжхребцевих дисків

Виникнення синдрому болю в нижній частині спини пов’язують з різноманітними функціональними і дистрофічними змінами опорно-рухового апарату. Рентгенологічні прояви дистрофічних змін

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Only registered users can comment.