Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Кліщовий борреліоз Лайма

Кліщовий борреліоз Лайма

Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне трансмісивне природно-осередкове захворювання з переважним ураженням шкіри, суглобів, нервовою і серцево-судинною систем, що відрізняється схильністю до хронічної і рецидивуючої течії, викликається спірохетами і що передається кліщами. Хвороба Лайма поширений на усіх континентах, за винятком Антарктиди. Частота реєстрованих випадків хвороби Лайма неухильно росте і перевищує рівень захворюваності кліщовим енцефалітом.

Патогномонічна для хвороби Лайма ознака — поява на шкірі в місці присмоктування кліща своєрідної гіперемії — мігруючої еритеми — зустрічається, згідно з літературними даними, у 72% хворих, а симптоми ураження нервової системи домінують в клінічній картині тільки у 6-20% пацієнтів з болезню Лайма.

Спектр неврологічних порушень при хворобі Лайма широкий і включає ураження периферичної і центральної нервової системи, оболонок мозку і інших структур.

На першому етапі хвороби Лайма спостерігаються такі ураження периферичної нервової системи, як радикуліти, плекситы, неврити, невропатії, у тому числі і ідіопатичні нейропатії лицьового нерва.
Схожі статті: Кліщовий Боррелиоз


Читайте також

Дисциркуляторная енцефалопатія

Останніми роками в структурі цереброваскулярних захворювань велике місце зайняли хронічні форми цієї патології, що означають як дисциркуляторная енцефалопатія. Термін дисциркуляторная

Лікування остеохондрозу хребта

Остеохондроз (шийного, грудного, поперекового відділів хребта) Якщо Вам поставили діагноз остеохондроз хребта — не хвилюйтеся. Жити активно, без болю, ліків

Cиндром хронічної втоми

Хвороба мегаполісів — синдром хронічної втоми Хто найчастіше страждає від синдрому хронічної втоми? Як правило, до синдрому хронічної втоми (СХУ)