Коли слід звертатися до лікаря з проблемами спини

by Nevrologiya | 24.05.2015 17:44

Права прислів’я, яка стверджує: «Поки грім не вдарить, мужик не перехреститься»! І дійсно, як не сумно, переважна більшість людей вирушає на прийом до лікаря, тільки коли біль у спині вже стає нестерпним. Однак хребет посилає нам перші сигнали набагато раніше.

Симптоми, які повинні вас насторожити

 • біль у спині або шиї вранці, після того як ви встаєте з ліжка;
 • неприємні відчуття при закиданні голови назад;
 • головний біль і запаморочення;
 • відчуття дискомфорту в області лопаток при глибокому вдиху або видиху;
 • незначне оніміння рук або ніг;
 • хворобливі відчуття при різких рухах;
 • надмірна напруженість або скутість м’язів спини, яка з часом проходить сама.
 • Будь дискомфорт в області спини, навіть самий незначний, особливо якщо неприємні відчуття повторюються і стають все більш тривалими, — це привід негайно відвідати лікаря. Хвороби хребта, хоча вони, на жаль, завдають масу страждань і часто протікають в хронічній формі, в більшості своїй все ж не смертельні. Однак пам’ятайте, що болі в спині можуть бути різного походження і не завжди джерелом їх служить патологія хребта.

  Найбільшу небезпеку становить в даному випадку замаскований під остеохондроз[1] — інфаркт міокарда. Тому при виникненні болю в грудному відділі хребта, особливо якщо вона іррадіює вліво, а також при болю, прострілюючого в ліву руку до мізинця (це вельми поширений симптом стенокардії), необхідно терміново зробити електрокардіограму і виконати біохімічний аналіз крові.

  Як уже згадувалося раніше, виникнення грижі міжхребцевого диска далеко не завжди супроводжується больовим синдромом, оскільки ні тіло хребця, ні диск не мають больових рецепторів. Для гриж характерно так зване випадання функції: наприклад, повисає стопа і людина не може підняти носок зусиллям м’язів або при прийомі душу раптом виявляється, що якусь ділянку тіла не відчуває зміни температури. У подібних випадках слід негайно звернутися до невролога: адже вищезгадані симптоми можуть свідчити про інсульт (гостре порушення мозкового кровообігу), правда переважно в похилому віці. Вкрай небезпечний також прихований інсульт[2], що маскується під шийно-грудний радикуліт[3]. Тому ні в якому разі не варто ставити діагноз і займатися лікуванням самостійно.

  За даними статистики, лише 0,95% населення старше 40 років мають гнучкий здоровий хребет. А в ході проведеного недавно соціологічного опитування лише один респондент з 1794 заявив, що у нього жодного разу в житті не боліла спина.

  Endnotes:
  1. остеохондроз: /osteoxondroz-xrebta/
  2. інсульт: /ishemichnij-insult/
  3. шийно-грудний радикуліт: /radukulit/

  Source URL: http://nevrologiya.info/koli-slid-zvertatisya-do-likarya-z-problemami-spini/