Комп’ютерна томографія (КТ)

by Nevrologiya | 20.04.2015 22:32

Комп’ютерна томографія — це діагностичний метод дослідження внутрішніх структур і органів за допомогою рентгенівських променів. Пацієнт під час процедури розташовується на спеціальному столі, який підключений до сканера, що є великим кільцем. Цей апарат обертається і дозволяє рентгенівським променям проходити через потрібну область тіла. Повний оберт сканера займає близько секунди, під час якої екран комп’ютера показує зріз досліджуваної області. Такі зображення зберігаються, групуються і роздруковуються.

Комп’ютерна томографія призначається, як правило, після рентгена з метою уточнити діагноз і місцерозташування проблеми. Комп’ютерний томограф, за допомогою якого проводиться КТ, дозволяє робити фото органу не статичне, а під різним кутом, обертаючись навколо тіла пацієнта. Окрім цього, зроблене фото доповнюється математичними даними, наприклад, визначається щільність кісток. Комп’ютерна томографія розрізняє тканини, які відрізняються один від одного усього на 0,5%. Виходячи з цього, КТ дає в тисячу разів більше інформації, чим усім відомий рентгенівський знімок. КТ в Києві призначають для дослідження різних областей тіла, а також кінцівок : головного мозку, печінки, грудної клітки, черевної порожнини, селезінки, підшлункової залози і так далі.

Показання для комп’ютерної томографії (КТ):

Не дивлячись на те, що КТ є недешевою процедурою, користь її в деяких випадках просто незамінна, оскільки це дослідження дозволяє провести діагностику важкого захворювання на ранній стадії його розвитку, що істотно полегшує подальше лікування.

Source URL: http://nevrologiya.info/kt-diagnostika/