Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

КТ при дистрофічних змінах міжхребцевих дисків

КТ при дистрофічних змінах міжхребцевих дисків

Виникнення синдрому болю в нижній частині спини пов’язують з різноманітними функціональними і дистрофічними змінами опорно-рухового апарату. Рентгенологічні прояви дистрофічних змін хребетно-рухового сегменту можуть локалізуватися в міжхребцевих дисках, в тілах хребців, в дугоотростчатих та інших суглобах, в зв’язках, в м’яких тканинах і органах, що оточують хребет. Ці процеси можуть вибірково зачіпати як окремі елементи хребетно-рухових сегментів, так і цілі відділи хребетного стовпа. Причому таке полісегментарне поразку дистрофічних процесом найбільш характерно для пацієнтів похилого віку (в 87% випадків). Важливу роль у патогенезі неврологічних проявів дистрофічних змін хребетно-рухових сегментів грають дистрофічні зміни міжхребцевих дисків, стан яких залежить від стану двох близько розташованих судинних систем: судин, розташованих у зовнішньому кільці, і капілярних сплетінь, що знаходяться під замикає платівкою. Проте технології візуалізації цієї судинної мережі in vivo поки не розроблені. Одним з варіантів вирішення зазначеної проблеми, як видається, може стати розробка променевих критеріїв, що дозволяють отримувати непряме уявлення про стан судинних сплетінь, що знаходяться під замикає платівкою.

Враховуючи те, що хребетно-рухові сегменти поперекового відділу хребта являють собою складний анатомо-функціональний комплекс, що складається з взаємозалежних і взаємодоповнюючих структур, дану особливість можна вважати фактором діагностичного уваги, націлює на пошук патології, асоційованої з дистрофічними змінами міжхребцевих дисків і навпаки.

У зв’язку з цим використання рентгено-морфологічних критеріїв для непрямої оцінки стану замикає пластинки та прилеглій до неї зони видається цілком виправданим напрямом досліджень, так як інших способів отримання інформації про стан капілярних сплетінь, що знаходяться під замикає платівкою, на даний момент немає.


Читайте також

Грижа Шморля

Хрящові пластинки виразно представлені у людей усіх вікових груп. Поступово їх розміри і товщина зменшуються. Міжхребетні диски досягають оптимального розвитку