ЛФК після інсульту

ЛФК після інсульту

Методика лікувальної гімнастики будується з урахуванням клінічних даних і термінів, що прийшли після інсульту. ЛФК призначають з 2-5 дня з початку захворювання після зникнення явищ коматозного стану. Протипоказанням служить важкий загальний стан з порушенням діяльності серця і дихання.
Комплекс вправ виконується лежачи на спині за допомогою інструктора або родича.
1 Виконуйте вправу : паралізована нога знаходиться в зручному положенні — підведена на валику, а паралізована рука з мішечком піску в долоні лежить уздовж тулуба. Згинайте і розгинайте в плечовому суглобі випрямлену здорову руку. Повторити по 6-8 разів, темп середній, амплітуда повна.
2 Виконуйте вправу : паралізовану руку хворого інструктор підтримує знизу в ліктьовому суглобі, а іншою рукою фіксує кисть і пальці в розігнутому положенні. Пасивно згинайє і розгинає в плечовому суглобі випрямлену паралізовану руку. Повторити 8-10 разів. Темп повільний, рухи плавні, амплітуду збільшувати поступово.
З Виконуйте вправу : Пасивно згинати і розгинати в ліктьовому суглобі паралізовану руку хворого, зберігаючи розігнуте положення кисті і пальців. Повторити 5-6 разів. Темп повільний, амплітуда повна, рухи плавні.
4 Виконуйте вправу :Пасивно повертати кнутри і кнаружи паралізовану руку. Повторити 5-6 разів. Темп повільний, амплітуда повна, рухи плавні, дихання спокійне.
5 Виконуйте вправу : Пасивно відведіть в плечовому суглобі і повертати в попереднє положення випрямлену паралізовану руку. Повторити 6-8 разів.
6 Виконуйте вправу :паралізована рука трохи відведена від тулуба. Пасивно згинати в суглобах пальці паралізованої руки. Повторити по 10-12 разів в кожному суглобі. Дихання довільне.
7 Виконуйте вправу :: паралізована нога знаходиться в зручному положенні — підведена на валику. Відвести здорову випрямлену ногу убік, повернути в попереднє положення. Повторити 5-6 разів. Амплітуда повна, темп повільний, дихання не затримувати.
8 Виконуйте вправу : інструктор рукою фіксує стопу паралізованої ноги під прямим кутом, а інший підтримує гомілку у верхній третині. Пасивно згинати і розгинати паралізовану ногу в колінному і тазостегновому суглобах. Повторити по 8-10 разів. Темп повільний, згинання з максимально можливою амплітудою, а розгинання з неповною.
9 Виконуйте вправу : ноги зігнуті в колінах. Нахиляти активно і пасивно здорову і паралізовану ноги вправо і вліво.
10 Виконуйте вправу : лежачи. Ходьба активно здоровою ногою, пасивно хворою.


Ключові слова статті:
Інсульт

Читайте також

Дефіцит фізичної активності у дітей (ДФА)

Діагноз «дефіцит фізичної активності» може здивувати і налякати багатьох, оскільки дуже рідко зустрічається. Але це не означає, що він не

Аромотерапія проти головного болю

При головних болях прекрасно допомагає ароматерапия. Ось декілька найпростіших рекомендацій. Почніть із створення «кімнати відпочинку». Для цієї мети краще всього

Реабілітація при радикуліті

Радикуліт — запалення корінців спинного мозку. Він, переважно, спостерігається в попереково-крижовому відділі хребта. Радикуліт може виникати самостійно або бути наслідком