Нервова система і її розлади у студентів

Нервова система і її розлади у студентів

Стан нервової системи людини є важливим критерієм здоров’я. Емоційні перевантаження студентів, перевтома, від розумової роботи вводять нервову систему в ряд найважливіших, яка потребує першочергової уваги.

Відомо, що фізичні вправи збільшують лабільність нервово-м’язового апарату, удосконалюють функціональну рухливості нервових процесів. Під впливом систематичних тренувальних занять встановлюється деяке переважання парасимпатичної іннервації, що проявляється підтримкою артеріального тиску в межах норми, урежении і посиленні частоти серцевих скорочень, урежении і поглибленні дихання. Вдосконалення функціональної рухливості нервових процесів відбувається, диференційовано залежно від характеру і особливостей м’язового навантаження, об’єму рухової активності і стану здоров’я студента.

Враховуючи великий діапазон вегетативних реакцій у відповідь на різні режими фізичного навантаження потрібний пошук об’єктивних критеріїв, що дозволяє проводити скринінг-діагностику адаптивних резервів у студентів і розробки індивідуальних реабілітаційних програм.

При розладах нервової системи у учнів на заняттях фізичною культурою вирішуються наступні завдання:

  • загальне зміцнення організму;
  • нормалізація життєво важливих функцій організму : дихальною, серцево-судинною, рухових і вегетативних;
  • підвищення стійкості вестибулярного апарату і захисних сил організму;
  • поліпшення працездатності;
  • виховання вольових навичок та ін.

Для студентів з несприятливою вегетативною реакцією організму (вираженою симпатикотонією) в практиці фізичного виховання необхідно більше застосовувати индивидуально-дифференцированные методи роботи.

Таким чином, для активного відпочинку і зняття напруги у студентів в учбові заняття слід включати такі вправи, як дихальні, загальнозміцнюючі і загальнорозвиваючі, релаксаційні (вправи на розслаблення м’язів шиї, плечового поясу та ін.), на рівновагу і координацію рухів, на розтягання м’язів — стретчинг, йога в спокійному темпі і доброзичливій атмосфері. Вводити в учбові заняття тривалі пішохідні прогулянки, терренкур по пересіченій місцевості, плавання, ходьбу на лижах та ін.


Читайте також

Гіпертензія. Гіпотензія

Якщо у Вас діагностована артеріальна гіпертензія або гіпотензія, то опускати руки не варто. Це зовсім не означає постійний прийом токсичних

Лікування пухлини спинного мозку

Нейрохірургічне повне оперативне видалення пухлини. Комбіноване лікування. Променева терапія (опромінення пухлини) Підтримуюча хіміотерапія Пухлини спинного мозку Співвідношення пухлин спинного мозку

Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує наступні функції: щільно сполучає