Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

  Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

Нервова система та її розлади у студентів

Нервова система та її розлади у студентів

Стан нервової системи людини є важливим критерієм здоров’я. Емоційні перевантаження студентів, перевтома від розумової роботи, вводять нервову систему в ряд найважливіших, яка потребує першочергової уваги.

Відомо, що фізичні вправи збільшують лабільність нервово-м’язового апарату, удосконалюють функціональну рухливості нервових процесів. Під впливом систематичних тренувальних занять встановлюється деяке переважання парасимпатичної іннервації, що проявляється підтриманням артеріального тиску в межах норми, урежении та посиленні частоти серцевих скорочень, урежении та поглибленні дихання. Удосконалення функціональної рухливості нервових процесів відбувається, диференційовано залежно від характеру і особливостей м’язової навантаження, обсягу рухової активності та стану здоров’я студента.

Враховуючи великий діапазон відповідних вегетативних реакцій на різні режими фізичного навантаження необхідний пошук об’єктивних критеріїв, що дозволяє проводити скринінг-діагностику адаптивних резервів у студентів і розробки індивідуальних реабілітаційних програм.

При розладах нервової системи в учнів на заняттях фізичною культурою вирішуються такі завдання:

 • загальне зміцнення організму;
 • нормалізація життєво важливих функцій організму: дихальної, серцево-судинної, рухових і вегетативних;
 • підвищення стійкості вестибулярного апарату і захисних сил організму;
 • поліпшення працездатності;
 • виховання вольових навичок та ін.

Для студентів з несприятливою вегетативної реакцією організму (вираженої сімпатікотоніей) у практиці фізичного виховання необхідно більше застосовувати індивідуально-диференційовані методи роботи.

Таким чином, для активного відпочинку і зняття напруги у студентів в навчальні заняття слід включати такі вправи, як дихальні, загальнозміцнюючі і загальнорозвиваючі, релаксаційні (вправи на розслаблення м’язів шиї, плечового пояса та ін.), На рівновагу і координацію рухів, на розтягування м’язів — стретчинг, йога в спокійному темпі і доброзичливій атмосфері. Вводити в навчальні заняття тривалі пішохідні прогулянки, теренкур по пересіченій місцевості, плавання, ходьбу на лижах та ін.


Читайте також

Старіння кістково-м’язової системи

Болі в різних частинах скелета супроводять вік. Вони супроводжуються зниженням рухової активності. Знання особливостей старіння кістково-м’язової системи дозволяє попереджати усі

Харчування для здоров’я хребта

Зазвичай лікарі прописують пацієнтам вітаміни у вигляді пігулок (останнім часом дуже популярні також вітамінно-мінеральні комплекси і різноманітні біологічно активні добавки)

Cиндром хронічної втоми

Хвороба мегаполісів — синдром хронічної втоми Хто найчастіше страждає від синдрому хронічної втоми? Як правило, до синдрому хронічної втоми (СХУ)