Нервова система та її розлади у студентів

by Nevrologiya | 22.05.2015 17:14

Стан нервової системи людини є важливим критерієм здоров’я. Емоційні перевантаження студентів, перевтома від розумової роботи, вводять нервову систему в ряд найважливіших, яка потребує першочергової уваги.

Відомо, що фізичні вправи збільшують лабільність нервово-м’язового апарату, удосконалюють функціональну рухливості нервових процесів. Під впливом систематичних тренувальних занять встановлюється деяке переважання парасимпатичної іннервації, що проявляється підтриманням артеріального тиску в межах норми, урежении та посиленні частоти серцевих скорочень, урежении та поглибленні дихання. Удосконалення функціональної рухливості нервових процесів відбувається, диференційовано залежно від характеру і особливостей м’язової навантаження, обсягу рухової активності та стану здоров’я студента.

Враховуючи великий діапазон відповідних вегетативних реакцій на різні режими фізичного навантаження необхідний пошук об’єктивних критеріїв, що дозволяє проводити скринінг-діагностику адаптивних резервів у студентів і розробки індивідуальних реабілітаційних програм.

При розладах нервової системи в учнів на заняттях фізичною культурою вирішуються такі завдання:

Для студентів з несприятливою вегетативної реакцією організму (вираженої сімпатікотоніей) у практиці фізичного виховання необхідно більше застосовувати індивідуально-диференційовані методи роботи.

Таким чином, для активного відпочинку і зняття напруги у студентів в навчальні заняття слід включати такі вправи, як дихальні, загальнозміцнюючі і загальнорозвиваючі, релаксаційні (вправи на розслаблення м’язів шиї, плечового пояса та ін.), На рівновагу і координацію рухів, на розтягування м’язів — стретчинг, йога в спокійному темпі і доброзичливій атмосфері. Вводити в навчальні заняття тривалі пішохідні прогулянки, теренкур по пересіченій місцевості, плавання, ходьбу на лижах та ін.

Source URL: http://nevrologiya.info/nervova-sistema-ta-i-rozladi-u-studentiv/