Розсіяний склероз

Розсіяний склероз

Розсіяний склероз

Загальними ознаками цього захворювання є поступовий початок (частіше в середньому або літньому віці), системність ураження (наприклад, усього нервово-м’язового апарату) і тривала течія з поступовим наростанням ознак захворювання.

Розсіяний склероз

Це захворювання нервової системи, яке зачіпає переважно головний і спинний мозок. Імпульси в мозок і з мозку передаються по нервовому волокну також, як поширюється електричний імпульс. Більшість нервових волокон покрита особливою речовиною, яка називається мієлін. При розсіяному склерозі відбувається руйнування мієліну з наступним утворенням сполучної тканини (склероз). Розсіяний склероз важко піддається діагностиці, оскільки симптоми захворювання вариабельны і носять періодичний характер. При медичному обстеженні на ранніх стадіях захворювання може не виявлятися нічого незвичайного. В результаті лікар приходить до висновку, що скарги носять чисто емоційний характер і перебільшені. Часто діагноз ставиться в процесі виявлення інших захворювань.

Сьогодні засобу для лікування розсіяного склерозу не існує. Є лікарські засоби, які здатні зменшувати частоту виникнення і тяжкість загострень.

Магнітно-резонансна томографія: бляшки - вогнища демієлінізації

Магнітно-резонансна томографія: бляшки — вогнища демієлінізації

 

Окрім білої речовини вражаються і інші тканини: сіра речовина (тіла нервових клітин) і нервові волокна (усередині мієліну). Їх ураження відбувається по іншому механізму: тканини поступово в’януть, прискорений старіє. І цей процес постійний, відбувається не лише під час загострення.

Причини. Причина розсіяного склерозу невідома, але багато дослідників вважають, що грає роль стан імунної системи. Є безліч випадків спадкової схильності до захворювання. Згідно однієї з теорій, пусковим чинником для порушення імунітету є вірус, який настроює імунну систему проти нормальної тканини організму.

Симптоми. Захворювання зазвичай починається у віці 20-40 років. Між епізодами захворювання можуть проходити місяці або роки ремісії, але зазвичай цей інтервал поступово стає все коротше. Втрата здатності рухатися є такою, що прогресує і постійною, в окремих випадках захворювання призводить до передчасної смерті. В деяких випадках течія характеризується частими загостреннями, і людина швидко виходить з ладу, тоді як інші пацієнти можуть вести нормальний спосіб життя навіть у разі появи ряду тривожних симптомів :

  • можуть з’явитися депресія, труднощі з пам’яттю і концентрацією уваги
  • можуть з’явитися проблеми із зором: зниження гостроти зору, центральна скотома (пляма в полі зору), диплопія (двоїння)
  • ослабляються м’язи, з’являються проблеми з координацією і балансом, виникають контрактури і паралічі
  • виникають сексуальні розлади: у чоловіків — проблеми ерекції і еякуляції, у жінок — сухість піхви і болю під час сексуальних стосунків

Лікування. Жити з розсіяним склерозом важко. Слід приймати імунодепресанти і протизапальні засоби. У період, коли симптоми захворювання ще не такі важкі, необхідно забезпечити загальнозміцнююче лікування, адекватний відпочинок, дієту. Фізіотерапевтичні процедури сприяють запобіганню обмеженню м’язової функції.

Деякі пацієнти вживають журавлинний сік для зменшення ризику інфекцій сечового міхура — основної проблеми розсіяного склерозу.


Ключові слова статті:
Склероз

Читайте також

Хронічне порушення мозкового кровообігу (ХПМК)

У вас визначили хронічне порушення мозкового кровообігу? Не слід розстроюватися завчасно. Ознайомтеся з ефективним і безпечним методом вирішення цієї проблеми

Невротичні розлади

Невротичні, пов’язані із стресом і соматоформные розлади — найбільш психічна патологія, що часто зустрічається. Після статистика W. Rief е.а., хворі

Кінезітерапія при грижах міжхребцевих дисків

Усі лікарі у своїй роботі стикаються з цією патологією — грижею міжхребетного диска. Дуже поширений стан. Ця тема настільки «побита»,