Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Сколіоз. Порушення постави у дітей і підлітків

Сколіоз. Порушення постави у дітей і підлітків

Якщо у дитини при обстеженні виявили сколіоз або яке-небудь інше порушення постави, то це ще не привід вважати його неповноцінним, терміново лікувати від цього і записувати в спеціалізовану фізкультурну групу. В більшості випадків можна обійтися без корсетів, ліків і операцій, досить підібрати індивідуальну програму відновлення по методу кінезітерапії.

Кінезітерапія спрямована на зміцнення різних груп м’язів організму, в результаті цього відбувається одужання. Звертайтеся до лікаря кінезітерапевта, і відновлюйте здоров’я Вашої дитини без ліків, корсетів і складних операцій!

Чому порушується постава у дітей і підлітків

Постава людини залежить від багатьох чинників:

 • стан скелета;
 • тонусу м’язів;
 • стан зв’язкового апарату;
 • наявність хронічних захворювань;
 • рівня фізичної активності;
 • чергування статичних і динамічних навантажень на організм;
 • стан мінерального обміну в організмі.

Постава починає формуватися відразу після народження, тому важливо з перших днів життя дітей давати дозоване навантаження саме на той відділ хребта, який розвивається в цей період часу. Багато батьків здійснюють помилку, стимулюючи ходьбу, раніше, ніж дитина почала самостійно вставати або навчився добре повзати. Такі неадекватні навантаження сприяють формуванню сколіозу і порушень постави у дітей і підлітків. Також небезпечні для хребта підлітка надмірні навантаження в період з 13 до 16 років. На формування постави також чинять вплив різні травми і захворювання, пов’язані з порушенням мінерального обміну, — рахіт, або з наявністю вогнища запалення в кістковій тканині — остеомієліт, спондиліт.

Види порушення постави

Неправильна постава є відхиленням хребта від нормальної осі. Залежно від того, в яку сторону відбувається відхилення, порушення постави розділяються на 3 види:

 • дефекти у вертикальній — фронтальній площині (сколіоз, сколіотична постава);
 • дефекти в горизонтальній – сагітальній площині (сутулість, кіфоз, гіперлордоз);
 • дефекти в двох площинах (кіфосколіоз).

Незначні дефекти постави проявляються швидкою втомою корсетних м’язів спини, головними болями після навантаження і іншими неспецифічними симптомами. Значні відхилення можуть порушувати роботу внутрішніх органів.

Сколіоз і його міри

Сколіоз — це захворювання опорно-рухової системи, яке проявляється відхиленням хребта від нормальної осі у фронтальній площині, тобто убік.

Виділяють 4 міри сколіозу : 1-а міра — відхилення до 30º, 2-а — 30-60º, 3-а міра — 60-90º, 4-а міра — відхилення більше 90º.

Незначні відхилення від норми успішно усуваються за допомогою спеціальних вправ в будь-якому віці.

Лікування сколіозу і порушень постави у дітей і підлітків

Прийнято вважати, що важкі порушення постави піддаються тільки оперативному втручанню, хоча це не зовсім так. Використання в лікуванні методики кінезітерапії показане при будь-якій мірі сколіозу і різних порушень постави. За допомогою індивідуально підібраних вправ на спеціальних тренажерах можна зняти надмірну напругу з груп м’язів, які постійно знаходяться в патологічному тонусі, і зміцнити ті м’язи, які відповідають за нормальну поставу. Звертайтеся до кінезітерапевтам вони допоможуть вирішити будь-які питання, пов’язані з Вашою поставою, і поставою Ваших дітей.


Ключові слова статті:
Сколіоз

Читайте також

Переломи. Механічні ушкодження хребців

Переломи хребців можна умовно розділити на компресійні переломи тіл хребців і переломи дуг хребців.Найчастіше зустрічаються компресійні переломи, при яких виникає

Компресійно-ішемічні ураження окремих нервів

Існує ланцюжок корінці-сплетення-нерви. Про симптоми ураження корінців було вже розказано. Цей розділ присвячений симптомам захворювань, які виникають при ураженні сплетень

Атеросклероз великих судин

Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є однією з чотирьох найпоширеніших