Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Старіння кістково-м’язової системи

Старіння кістково-м’язової системи

Болі в різних частинах скелета супроводять вік. Вони супроводжуються зниженням рухової активності. Знання особливостей старіння кістково-м’язової системи дозволяє попереджати усі ці негативні прояви.

Зниження активності спричиняє за собою детермінованість серцево-судинної і дихальної систем, атрофію м’язів, прискорення розвитку остеопорозу, запори, соціальну ізоляцію і часто, депресію, а бажання знаходитися увесь час в ліжку ще більше посилює вже виниклі порушення.

Найбільш схильні до впливу віку суглоби, які з роками поступово втрачають рухливість, об’єм руху в них помітно зменшується. Стоншуються суглобові хрящі, у тому числі міжхребцеві диски, що призводить до болів, зміни постави, викривлення хребта. У хребті розвиваються явища так званого вікового остеохондрозу, який призводить до виникнення міжхребцевих гриж, радикулітів і інших захворювань хребта у суглобах йде розростання кісткової тканини, виникає артроз, обмежується суглобова рухливість.

У боротьбі з остеохондрозом і змінами суглобів велике значення мають активні фізичні вправи на усі відділи хребта і усі суглоби. Хороший ефект роблять короткі курси голодування, антиоксиданти в помірних дозах, очищаючі процедури.

Однією з самих універсальних ознак старіння є віковий остеопороз, що проявляється частими переломами. Після 40 років відбувається постійне зменшення кісткової речовини, так що до 60 років щільність кістки у чоловіків складає 70 % від нормальної, а у жінок — близько 60 %. При цьому загибель кісткових клітин переважає над освітою нових в основному за рахунок порушень мінерального обміну в кістках, накопичення мікроелементів (кремній, стронцій, свинець, мідь), які гальмують оновлення кісткових клітин.

У м’язах йде поступова заміна м’язової тканини на жирову, Зменшення кількості м’язової тканини веде до швидкої стомлюваності, послаблення трудової і соціальної активності, збільшує небезпеку переломів Фізичні вправи не лише припиняють втрату м’язової маси, але і сприяють наростанню сили, збільшенню рухової активності. Причому навіть дуже літні люди після регулярних фізичних вправ спочатку відмовляються від тростин і ходунків, а потім починають здійснювати тривалі прогулянки.

Рухова активність всупереч болю, поступово, але дозоване навантаження, що постійно збільшується, допомагають зберегти рухливість і фізичну силу в будь-якому віці


Читайте також

Кінезітерапія (ЛФК) хворих множинним склерозом

Було вивчено вплив стану здоров’я хворих з множинним склерозом на їх активність в суспільстві. У кинезитерапевтической програмі були включені динамічні

Немедикаментозні методи в реабілітації хворих після інсульту

Порушення мозкового кровообігу (інсульти) мають важливе медико-соціальне значення, що обумовлено їх істотною долею в структурі захворюваності і причин смертності населення,

ЛФК при хворобі Паркінсона

Рекомендовано займатися гімнастичними вправами при хворобі Паркінсона . Разом з медикаментозним лікуванням вони допоможуть продовжити рухову активність, покращити якість життя.