Харчування для здоров’я хребта

Харчування для здоров’я хребта

Зазвичай лікарі прописують пацієнтам вітаміни у вигляді пігулок (останнім часом дуже популярні також вітамінно-мінеральні комплекси і різноманітні біологічно активні добавки) або уколів (ін’єкцій). Проте разом з цим слід ретельно продумати раціон: треба, щоб ваше щоденне живлення було збалансованим і включало усі необхідні для здоров’я хребта вітаміни і мікроелементи. Тому дуже важливо знать, в яких саме продуктах харчування вони містяться.

Вітамін А

Натуральними джерелами його являються: курячі яйця, риба, печінка тварин, абрикоси, диня, гарбуз, морква, шипшина, обліпиха, листя шпинату і петрушки та ін.

Вітамінами групи В (В1, В2, В6, В12) багаті м’ясні продукти (яловичина і свинина), курячі яйця (особливо корисний жовток), риба і морепродукти, гриби, зелені овочі, молоко, натуральні сири, різні крупи та ін.

Вітамін С.

Запаси якого, як відомо, необхідно заповнювати щодня, у великих кількостях присутній в цитрусових і інших фруктах (яблуках, грушах, сливах, ківі), різних ягодах (особливо в чорній смородині, журавлині і шипшині), авокадо, солодкому болгарському перці, білокачанній і кольоровій капусті, петрушці, кропі та ін.

Важливо пам’ятати, що при ошпаренні окропомвітамін С руйнується, тому усі продукти, що містять його, бажано є сирими.

Вітамін D

Міститься лише в небагатьох продуктах: яйцях, морській рибі, вершковому маслі. Основне джерело цього найважливішого вітаміну — сонячні промені, тому значення сонячних ванн для нашого організму важко переоцінити.

Кальцієм дуже багаті сир і молочні продукти, кунжут, мигдаль, бобові, а також кропива, крес-салат і шипшина.

Магнієм рясніють насіння соняшнику, горіхи, авокадо, банани, шпинат, боби, огірки, гриби і бурий мал.

Фосфор міститься в плавленому сирі і бринзі, рибі і морепродуктах, висівках, листовому салаті, горосі, білокачанній і кольоровій капусті, стручках сої, перловій крупі і житньому хлібі. Слід пам’ятати, що людям, які займаються спортом або важкою фізичною працею, фосфору необхідно споживати в 1,5-2 рази більше.

Марганець є в натуральних сирах, курячому м’ясі, жовтку яєць, морських водоростях, картоплі (особливо багато його в шкірці), бобах, горосі, квасолі, селері, цибулі, ананасах, бананах, мигдалі, волоському горісі, каштанах.

Шипшина — абсолютний чемпіон за змістом аскорбінової кислоти: в його плодах міститься майже в 100 разів більше вітаміну С, чим в цитрусових.


Ключові слова статті:
Правильне харчування

Читайте також

Кінезітерапія при грижах міжхребцевих дисків

Усі лікарі у своїй роботі стикаються з цією патологією — грижею міжхребетного диска. Дуже поширений стан. Ця тема настільки «побита»,

Лікування затухаючого загострення хвороб спини

На стадії поступово затухаючого загострення і нестійкої ремісії (тобто коли купірування запального процесу і больового синдрому ще недостатньо стабільно) слід

Харчування проти інсульту

Живлення проти інсульту Одна з причин інсульту — неправильне харчування, що руйнує організм. Тільки при строгому дотриманні умов дієтологів можливо

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Only registered users can comment.