Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Хвороба Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера — підступна і доки невиліковна хвороба, при якій пам’ять, та і не тільки пам’ять, відмовляє зовсім. Своєчасне вживання заходів на ранній стадії хвороби дозволяє істотно продовжити активний період життя при цьому захворюванні.У останнє десятиліття з’явилися препарати, які хоча і не виліковують повністю, але можуть на декілька років загальмувати хворобу. Крім того, нещодавно доведено, що за певних умов нервові клітини, у тому числі і мозку, можуть відновлюватися.

Захворюваність хворобою Альцгеймера різко зростає після 65 років, складаючи від 2-3 % у віці 75-80 років, до 12 % у віці 85-90 років. У осіб, що активно займаються розумовою працею, захворювання розвивається приблизно на 5 років пізніше, ніж у людей фізичної праці. Частота хвороби Альцгеймера у жінок в 1,5-3 рази вище, ніж у чоловіків.

Алкоголізм різко прискорює процес розвитку захворювання. Істотне значення мають судинні зміни, підвищення рівня гомоцистеїну і холестерину в крові, сприяючі звуженню судин мозку, тромбозам і інсультам, тобто частковому або повному відключенню відповідних ділянок мозку. Хворобу можуть провокувати захворювання щитовидної залози, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, а також депресії і стреси. Частіше зустрічається у людей, які перенесли серйозні травми голови.

З віком частіше спостерігається зниження настрою, що іноді придбаває риси психічної депресії. Це пов’язано з обмінними порушеннями в гіпоталамусі із-за зниження змісту гормонів настрою і тонусу, яке буває і у молодих, здорових людей після психічного стресу. В процесі захисту речовини витрачаються в підвищеній кількості і настає тимчасова апатія. Проте вікове зниження цих активних речовин триваліше і стійкіше. Часті порушення сну, підвищена слабкість і стомлюваність, сексуальні проблеми. Разом з апатією, що посилюється, наростають емоційні розлади: тривожність і пригніченість.

У зв’язку з схильністю до затяжної, стертої течії, частим загостренням депресія в літньому віці стає нерідко не тимчасовим станом, а як би образом існування літньої людини.

Причиною депресії можуть бути тривалі хронічні хвороби, стреси, зловживання різними ліками і інше. Так, наприклад, депресія може виникати пізньої осені або зими через нестачу сонячного світла, коли виробляється дуже мало гормону меланіну.

Ліки, здатні викликати депресію у літніх людей

 • Транквілізатори — заспокійливі препарати, використовувані для зняття зайвої тривожності.
 • Бета-блокатори, використовувані при серцево-судинних захворюваннях.
 • НПЗП , використовувані для лікування радикулітів. артритів і інших подібних захворювань.
 • Снодійні препарати.
 • Ліки, вживані для зниження артеріального тиску.

Астенія — ненормальна безпричинна млявість, що виникає без навантаження, триває довго і що не проходить після відпочинку. Не слід її плутати із стомлюваністю і втомою.

Астенія супроводить анемію, недоїдання, прийому ліків, що знижують тиск при гіпертонії, і заспокійливих препаратів. Інфекційні захворювання, особливо вірусні і туберкульоз, нервові і психічні захворювання часто супроводжуються астенією. У основі лікування астенії лежать встановлення і усунення її причини, тобто лікування основного захворювання, зміна системи живлення і фізичних навантажень, відміна ліків, здатних викликати астенію. Хороший ефект роблять різні водні процедури, від обтирань і ванн до купання у відкритих водоймищах, особливо в морі.

Іноді потрібна психотерапія і лікарське лікування, у тому числі препаратами, що містять женьшень, родіолу рожеву і інші біостимулятори

Що робити, якщо виникла депресія?

 • Збільшити фізичне навантаження на свіжому повітрі — далекі прогулянки пішки, на велосипеді, на лижах.
 • Частіше ходити в театри, музеї, читати художню, особливо історичну, літературу.
 • Проводити більше часу на повітрі і на світлу в середині дня, переважно в сонячні дні. Якщо немає можливості виходити з будинку, не закривати вікна шторами в денний час, частіше провітрювати приміщення.
 • Придбати спеціальні лампи, випромінюючі світло, близьке по спектру до сонячного, і використовувати їх в похмуру осінньо-зимову погоду або в приміщенні з лежачим хворим.
 • Уникати важкої (жирною, смаженою) їжі. Частіше використовувати в живленні фрукти, ягоди, овочі і соки з них.
 • Якщо нічого не допомагає і депресія прогресує, слід звернутися до невролога або психіатра за психотерапевтичним і лікарським лікуванням.

Стрес — це і атеросклероз, і гіпертонія, і рак, і зниження імунітету, і після стресова депресія, і апатія, і прискорення старіння. Стрес необхідно вчитися попереджати і зменшувати його прояви при виникненні.

Зняттю наслідків стресу допомагає дозоване фізичне навантаження, у тому числі тривала ходьба, при якій збільшується синтез ендорфінів (підвичний настрій), щоденна також дихальна гімнастика. Якщо фізичні навантаження не допомагають, можна провести курс лікування заспокійливими фітопрепаратами (валеріана, пустирник), а за відсутності ефекту звернутися до лікаря.
Схожі статті: Хвороба Альцгеймера


Ключові слова статті:
Хвороба Альцгеймера

Читайте також

Лікування затухаючого загострення хвороб спини

На стадії поступово затухаючого загострення і нестійкої ремісії (тобто коли купірування запального процесу і больового синдрому ще недостатньо стабільно) слід

Дизрегуляционная патологія в неврології

Останніми роками повсюдно спостерігається збільшення частоти і тяжкості цереброваскулярних захворювань. Не лише церебральних інсультів, але і хронічних форм, до яких

Біоритми і їх вплив на заняття кінезітерапією

Вплив біоритмів на заняття реабілітаційно-оздоровчої спрямованості при неврологічних захворюваннях По даним ВІЗ, поширеність неврологічних захворювань з кожним роком збільшується. При