Як полегшити біль у спині при загостренні

by Nevrologiya | 28.05.2015 15:56

Відразу обмовимося: самостійна постановка діагнозу, так само як і подальше самолікування, абсолютно неприпустима. Всі лікарські препарати, включаючи вітаміни, призначаються тільки лікарем-фахівцем, він же визначає їх дозування і конкретну схему лікування.

Знеболення

Чим інтенсивніше біль і чим довше вона триває, тим сильніше напружені м’язи у вогнищі запального процесу. Тому для зняття болю необхідно використовувати нестероїдні протизапальні засоби.

Запам’ятайте, що їх ні в якому разі не можна приймати на голодний шлунок: щоб не пошкодити слизову оболонку, достатньо попередньо випити трохи молока або з’їсти шматок білого хліба!

У перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів входять наступні НПЗЗ: диклофенак (існує дуже вдала форма цього препарату — ректальні супозиторії: досягається ефект в даному випадку лише трохи нижче, ніж при внутрішньовенному введенні), кеторолак, лорноксінам, ібупрофен, кетопрофен.

Не варто також забувати про спазмалітікі: папаверин, дротаверин (но-шпа). Їх прийом, за схемою або одноразово, в більшості випадків знімає різку спастичность м’язових елементів у зоні, ураженій патологічним процесом.
Прийом сечогінних препаратів

Чим сильніше напружені м’язи, тим більше утруднений венозний відтік, якраз з цієї причини і виникає стійкий набряк ураженої області. Крім фармакологічних препаратів добре також використовувати сечогінні рослинні збори, що викликають перерозподіл рідини в організмі і зменшення набряклості. Інший раз при терапії захворювань хребта саме ця група препаратів має вирішальний вплив на зменшення больового синдрому.

Залежно від потужності впливу діуретики поділяються на:

Всі 4 згаданих вище препарату також входять до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів.

Ні в якому разі не слід зловживати сечогінними: зазвичай їх застосовують лише протягом першої доби хвороби, в дуже рідкісних випадках — до 3 днів. Крім того, при прийомі діуретиків слід пам’ятати, що їх побічні дії значно посилюються алкоголем і снодійними препаратами.
Венотоніки

Засоби, що відновлюють венозний кровотік, можна і потрібно приймати від 2 тижнів до 1 місяця. Збереження структури і еластичності судин (артеріол, вен і капілярів) — необхідна умова профілактики і лікування не тільки хвороб спини, але і взагалі будь-яких патологій. У сучасній фармакології існує чимало венотоников, але найкращий троксерутин — старе добре перевірений засіб, що володіє венотонізуючою, сосудоукрепляющим, протизапальну, протівотечним і антиоксидантну дію.
Зігрівання

На цей рахунок не існує однозначної думки. Як уже згадувалося, процес супроводжується виникненням набряклості в больовому вогнищі. Лікарі рекомендують зігріваючі процедури і разогревающие креми та мазі, оскільки в результаті посилюється приплив крові, лімфи і взагалі приплив рідини, що різко підвищує компресію нервів і корінців в проблемній зоні. Однак зігрівання стоп (у тому числі при надяганні теплих шкарпеток) може мати позитивну дію на вегетативні невральні структури, які виражені на підошовної частини стопи.
Мануальна терапія, кінезітерапія і фізіотерапія для хребта

Зрозуміло, краще звернутися до послуг професіонала. У центрах реабілітації, кинезитерапии і кінезіології працюють фахівці які дуже добре розуміються на проблемах кістково-м’язової системи людини. Біль — це сигнал, що в організмі йде збій. Всі медикаментозні засоби прибирають тільки симптоматику захворювання але не діють на причину хвороби. Комбінацію природних методів лікування здатна виявити причину болю і побороти недугу.
Ортопедичні вироби для хребта.

Зараз існує величезний вибір ортопедичних виробів для спини, шиї і попереку: корсети, бандажі, пов’язки і різні фіксатори. Використання їх обмежує руху в ураженій області і в деякій мірі послаблює біль. Добре зарекомендували себе також коректори постави, які не тільки запобігають і виправляють сутулість, але і сприяють якнайшвидшої реабілітації після травм грудного відділу хребта.

Психологічний настрій

Ні в якому разі не вдавайтеся до смутку: пам’ятайте, що воно вважається смертним гріхом. Давно помічено, що в оптимістів одужання настає значно швидше. Обов’язково знайдіть собі цікаву справу, яким можливо займатися в стані спокою.

Будьте обережні, приймаючи фуросеміду: у деяких пацієнтів навіть 1 \ 2 таблетки здатна викликати посилений діурез і подальше зневоднення організму!

В якості сечогінних засобів іноді застосовують екстракти і настої рослин: листя мучниці, траву хвоща польового, листя ортосифона (ниркового чаю).

Source URL: http://nevrologiya.info/yak-polegshiti-bil-u-spini-pri-zagostrenni/